مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

هر خانمي چه مانتويي بپوشد؟

-- نكات طلايي انتخاب مانتو --


يكي از لباس هاي ضروري خانم هاي ايراني مانتو است. نكات بسيار مهمي در انتخاب مانتو وجود دارد كه بستگي به اندازه قد و تركيب اندامي شما دارد، كه با رعايت اين اصول مي‌توانيد بهترين مانتو را انتخاب كنيد تا ظاهرتان متناسب ديده شد. من در اينجا مهمترين اين نكات را با توجه به اندام متفاوت براي شما شرح خواهم داد:
 

.:. خانم‌هاي قد بلند:
لباسي كه از بالا تا پايين تكرنگ باشد به دليل اينكه خطي يكدست ايجاد مي‌كند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگي متفاوت براي مانتو و شلوارتان، باعث مي‌شود كه قد شما به چند قسمت مختلف تقسيم و تفكيك بشود و در نتيجه كوتاهتر و متناسب‌تر ديده بشويد. پس به خاطر داشته باشيد هرگز مانتو و شلوار يك رنگ نپوشيد و سعي كنيد مانتو و شلوار و حتي كفشتان در چند رنگ متفاوت اما در يك هارموني انتخاب شود.
مانتوهاي خيلي كوتاه نيز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان مي‌دهد پس از پوشيدن چنين مدل‌هايي خودداري كنيد.
هر مانتوي كه خيلي گشاد و بادكرده باشد شما را بزرگتر از آنچه كه هستيد نشان مي‌دهد. مانتوهاي زنانه كمردار تنگ شما را خوش اندام و زيبا نشان مي‌دهد. مانتوي كه به انحناها و برجستگي‌هاي بدن تاكيد بيشتري بكند، توجه را از قد بلند دور مي‌كند و اندام شما را متناسب‌تر نشان مي دهد.
 
 
.:. خانم هاي ريزه اندام و كوتاه قد:
مانتوهاي ساده‌اي كه تنگ و قالب تن هستند، انتخاب كنيد. از پوشيدن مانتوهايي با دامن‌هاي خيلي گشاد و كلوش خودداري كنيد.
مانتو، باراني يا پالتويي انتخاب كنيد كه سايز كوچك و اندازه شما باشد. اگر در انتخاب سايز خود دقت نكنيد، مجبوريد شانه‌هاي بزرگ و آستين‌هاي بلند مانتويتان را به خياط بسپريد تا آن را اصلاح كند.
مانتوهاي خيلي بلند موجب مي‌شود كه كوتاهتر ديده شويد. يك مدل كوتاه تا روي زانو براي شما بسيار مناسب است.
مانتوي كه راه‌هاي عمودي باريكي دارد، باعث ايجاد خطوط عمودي بيشتري روي لباس مي‌شود و درنتيجه شما را بلندتر نشان مي‌دهد، همچنين اين مانتوها رسمي و كلاسيك است. دقت كنيد كه دامن مانتوي شما تا روي زانو باشد كه به بلندتر ديده شدن شما كمك مي‌كند.
از پوشيدن هر مانتويي كه جعبه مانند يا خيلي گشاد باشد(كه شما را چاق و تپل نشان مي‌دهد) يا مدل‌هاي چروك خودداري كنيد.
 
 
.:. خانم‌هاي چاق و درشت اندام:
سايز را فراموش كنيد و به دوخت مانتو توجه كنيد. هيچ كس نمي داند شما دقيقا چه سايز مانتويي بايد بپوشيد، بنابراين تلاش كنيد تا خود را در لباسي خيلي تنگ، در لباسي كه كاملا متناسب اندام شما نيست، در فشار قرار ندهيد. درعوض مانتو هايي را انتخاب كنيد كه اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش مناسب اندام شما باشد. مانتو هاي كشي و استرچ و كمرهاي كشي معمولا براي زنان درشت اندام مناسب نيست.
 سعي كنيد خطوط افقي در مانتو‌يتان نباشد، راه راه پارچه ها، نوارها و خطوط افقي شما را چاقتر و عريضتر نشان مي دهد. مانتو هايي را بپوشيد كه خطوط و راه هاي عمودي دارند يا اصلا راه و خطي ندارند.
از پوشيدن مانتوهايي كه جيب هاي بغل از رو دارد، خودداري كنيد
مانتوهاي خيلي كوتاه انتخاب نكنيد و به دنبال مدل هايي باشيد كه شكاف هاي پهلو و جانبي دارند، زيرا اين مدل ها علاوه بر افزايش شيكي و مد بودن، به راحتي شما در هنگام حركت كمك مي كنند. مانتوهايي با دامن هاي كلوش ياA شكل بپوشيد.

.:. خانم هايي با شكم بزرگ:
از پوشيدن مانتوهاي كمردار جدا خودداري كنيد. كمر باعث ايجاد جمع‌شدگي و چين در قسمت شكم مي‌شود و دور شكم را بزرگتر از آنچه كه هست، نشان مي‌دهد.البته مانتوهاي مدل Wrap (مدلي كه يك طرف لباس روي طرف ديگر پيچيده مي‌شود) را مي توانيدبپوشيد. اين مدل بالاتنه باعث مي‌شود كه سينه شما به دو قسمت تفكيك بشود و كمر مشخص‌تري ايجاد كند، در نتيجه شكم شما كوچكتر به نظر مي‌رسد.
به دنبال مانتو هاي قالب تن راسته باشيد كه يك فرم يكدست مستقيم از شانه تا پايين پاي شما ايجاد مي كند.
به طور كلي جيب، پليسه و چين در ناحيه پشت، جلو و پهلوي شكم باعث مي شود كه به قسمت مياني بدن شما بيشتر توجه بشود و شكم شما بزرگتر به نظر برسد.
 
 
.:. خانم هايي با سينه بزرگ:
مانتوهايي با بالاتنه گشاد بپوشيد تا سينه هايتان را كوچكتر نشان بدهيد. مانتو هاي تنگ، در اطراف سينه كشيده مي شود و موجب مي شود تا افراد به اين ناحيه نگاه كنند. مانتوهايي كه در دو طرف دگمه دارند، سينه هاي شما را بزرگتر نشان خواهد داد.
از لوارم جانبي استفاده كنيد كه توجه را از سينه هاي شما دور مي كند. با استفاده از روسري هاي رنگي زيبا و فريبنده و جذاب يا كفش هاي زيبا، افراد بيشتر به آنها نگاه مي كنند تا سينه هاي بزرگ شما.
مانتوهايي با بالاتنه ساده و گشاد استفاده كنيد. جيب باعث جلب توجه به سينه هاي شما مي شود. مانتوهاي پليسه دار و چين دار، تنها باعث مي شود كه شكل سينه شما بزرگتر نشان داده شود
مانتوهايي با دامن چين دار يا پليسه دار، توجه را از سينه هاي شما دور مي‌كند و شما متناسب ديده خواهدي شد.
 
 
.:. خانم هايي با سينه كوچك:
مانتوهاي طرح دار بپوشيد. زناني كه سينه هاي كوچكي دارند، معمولا اندام گلابي شكلي دارند، در اين صورت نيمه پايين بدن آنها از نيم تنه بالايي آنها بزرگتر و سنگينتر است. براي ايجاد تعادل، مانتوهاي طرح دار و رنگ روشن با شلوارهاي تكرنگ و ساده بپوشيد. اما طرح هاي خيلي بزرگ را براي مانتوب خود انتخاب نكنيد. درعوض مانتو هايي كه طرح هاي متوسطي دارد و نه خيلي كوچك و نه خيلي بزرگ است، انتخاب كنيد.
مانتوهايي بپوشيد كه در قسمت سينه خود تزئينات دارد. هرچيزي در ناحيه سينه موجب مي شود كه سينه هاي شما بزرگتر به نظر برسد. مدل هايي كه درست زير سينه جمع مي شود، خودبه خود سينه را بزرگتر نشان مي دهد. پارچه هاي بافت دار يا براق در قسمت سينه نيز همين تاثير را دارد. دگمه، تزئينات، قلابدوزي و گلدوزي روش بسيار خوبي براي افزايش اندازه سينه شما است. پس از مانتوهايي كه تزئينات زيادي در بالاتنه آن به ار گرفته شده است انتخاب كنيد.


نوشته شده در شنبه 1390/1/6ساعت 13:47 توسط aseman790| (1) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog